| 661 536 685 |

Czy faworyci nie zawiodą?

Czy faworyci nie zawiodą?


W zeszłym tygodniu minęliśmy umowny półmetek rozgrywek SuperLiga6 OIL, ale wciąż jesteśmy daleko od ostatecznych rozstrzygnięć. Cała czołowa trójka w najbliższą niedzielę zmierzy się z niżej notowanymi rywalami. Najlepsi podejmą  FC Mazovia Szpitale Marszałkowskie, Dynamo Wołowska zagra dwa razy (z FC Biały Kieł i Healers United), a będący na trzecim miejscu Chłopcy Do Bicia spotkają się z Medicine United. Zapraszamy na zapowiedź Lekarskiej Ligi Mistrzów OIL!

 

W najbliższą niedzielę, już tradycyjnie, wystartujemy czterema spotkaniami, które rozpoczną się o 15:15. Jako pierwszych na tapet weźmiemy Pędzące Kochery i FC Stylus. Zieloni, mimo starań Tomasza Wacikowskiego i Rafała Żółtonosa, jeszcze wiosną nie wygrali. I ta seria może się przedłużyć, zwłaszcza że ich najbliższy rywal bije się o podium. Załoga w niebiesko-białych koszulkach przed tygodniem przegrała i teraz, jeśli marzą o top3, to nie mogą sobie pozwolić na powtórkę z rozrywki. I o to, by tak się stało, powinien już zadbać ich najskuteczniejszy strzelec Piotr Gajewski.

Przed Dynamo Wołowska pracowity weekend. Wicelider z Markiem Saneckim na czele zagra dwa razy i w obu wypadkach będą to wymagający przeciwnicy. Pierwszym z nich będzie FC Biały Kieł. Zespół, w którego barwach prym wiodą Michał Jasiński i Jakub Popiński, jest w gazie, w swoich ostatnich dwóch występach zgarnął po komplecie punktów i z pewnością Kieł będzie dążył do tego, by przedłużyć tę passę. Lecz mimo tego postawimy na wicemistrza z poprzedniego sezonu, który musi zgarnąć pełną pulę, by nie wypaść z wyścigu o złoto.

W tym samym czasie, na boisku obok, rywalizować będą IRON BOYS oraz Healers United. Czerwoni z Włodzimierzem Wiśniewskim na szpicy dotychczas zainkasowali tylko jeden punkt, co jak łatwo się domyślić, umiejscowiło ich na dole tabeli. HU zaś są w środku stawki, prezentują się całkiem przyzwoicie, zwłaszcza Filip Szulecki, toteż bukmacherzy wyżej cenią właśnie ich akcje. Czy jest tu szansa na niespodziankę? Tego oczywiście nie możemy wykluczyć, ale gramy na czystą „2”.

Ciekawie powinno być też w konfrontacji Medicine United z Chłopcami Do Bicia. Po słabszym początku rozgrywek MU złapali wiatr w żagle, zwyciężając swoje dwie ostatnie potyczki. W czym ogromny udział miał Wojciech Rawski. Ale na pytanie, czy Medicine sięgnie po trzeci kolejny skalp, odpowiemy – będzie o to niezwykle trudno. Ponieważ CDB są jedną z rewelacji wiosennej kampanii, na ten moment znajdują się w czołowej trójce z dużymi nadziejami na pudło. Znakomicie też funkcjonuje ich trio ofensywne Łukasz Korolczuk – Marek Kozakowski – Jarosław Gargol. I to może tu przesądzić o sukcesie.

 

O 16:15 ruszy kolejna tura meczów i tu skupimy się najpierw na Najlepszych, którzy podejmą  FC Mazovię Szpitale Marszałkowskie. Pewniakiem do victorii będą tu, naturalnie, obrońcy tytułu. Brygada w jasnoniebieskich trykotach jest też liderem i nie przypuszczamy, by zaliczyła tutaj wpadkę, szczególnie że Mazovia nie imponuje formą (chociaż akurat doceniamy wysoką dyspozycję Cezarego Buko). Nasz typ to czyste „1” i coś nam się wydaję, że Krzysztof Bardecki z Jędrzejem Żukowskim ponownie będą błyszczeć.

 

W międzyczasie, na drugim boisku, zobaczymy Dynamo Wołoską oraz Healers United. Wiemy, jak mocni są Czarno-czerwoni, którzy w poprzednią niedzielę bliscy byli urwania punktów z Najlepszymi. A dodatkowo mają naprawdę szczelną defensywę, więc przed Dynamo nie lada wyzwanie. Czy wiceliderzy mu sprostają? Wiele będzie zależało od tego, jak obie strony gospodarować będą swoimi siłami, niemniej tutaj nieco więcej argumentów czysto piłkarskich ma Wołoska.

 

Pędzące Kochery - FC Stylus 1

Dynamo Wołoska - FC Biały Kieł

IRON BOYZ - Healers United 2

Medicine United - Chłopcy Do Bicia 2

Najlepsi - FC Mazovia Szpitale Marszałkowskie 1

Dynamo Wołoska - Healers United 1

Sponsorzy

Partnerzy