| 661 536 685 |

Lider pod presją!

Lider pod presją!

Przed nami już siódma seria spotkań, która zapowiada się bardzo ciekawie. W meczu na szycie czwarty zespół w tabeli, FC Stylus podejmie lidera, Dynamo Wołoską. Gracze w różowych trykotach muszą wygrać, ponieważ zarówno drudzy w tabeli, Najlepsi jak i trzecia drużyna w stawce, Chłopcy Do Bicia mają łatwych rywali i na pewno zaatakują pozycję lidera. Ponadto o pozostanie w gronie drużyn bijących się o medale walczyć będą Healers United, ale nie będą mieli łatwego zadania, stając w szranki z Medicine United.

Zapraszamy na zapowiedź 7.kolejki Ligi OIL im. Prof. Jana Nielubowicza.

 

Tylko w dwóch meczach 7.kolejki Ligi OIL mamy murowanych faworytów. W pozostałych starciach teoretycznie może wydarzyć się wszystko. Pierwszym pewniakiem do zgarnięcia kompletu punktów są Chłopcy do bicia, którzy z pozycji trzeciego miejsca w tabeli podejmą „czerwoną latarnię” obecnej kampanii, Pędzące Kochery. Tutaj nie ma wątpliwości kto jest faworytem. Obie ekipy dzieli aż 12 punktów, a do tego gospodarze muszą wygrać, bo nie dość, że nie mogą stracić kontaktu ze ścisłą czołówką, to mają raptem 1 punkt przewagi nad kolejną ekipą w zestawieniu. Widzimy 3 punkty dla ChDB, których do zwycięstw prowadzi Łukasz Korolczuk.

Kolejną klarowną sytuację mamy w jedynym meczu zaplanowanym na 16:10, w którym FC Biały Kieł podejmie obrońców mistrzowskiego tytułu, Najlepszych. Nominalni gospodarze z 7 punktami na koncie otwierają drugą połowę tabeli, podczas gdy goście uzbierali już 8 oczek więcej i z jednopunktową stratę do lidera zakotwiczyli na drugim miejscu. Pamiętajmy jednak, że goście mają w zanadrzy mecz zaległy. W tym sezonie goście nie zawodzą, ale trzeba podkreślić, że statystyki zaczęły rozkładać się na większą liczbę zawodników. Mimo to prym wśród nich wiedzie świetnie nam znany Krzysztof Bardecki. Naszym zdaniem pewna „dwójka”.

Tymczasem w meczu na szczycie czwarta drużyna w tabeli podejmie lidera, czyli FC Stylus zmierzy się z Dynamo Wołoska. Nominalni gospodarze już dwa razy musieli uznać wyższość rywali, gościom zaś zdarzył się tylko 1 remis. To sprawia, że obie ekipy dzielą 4 punkty. Stawka jest zatem ogromna. Byli mistrzowie mogą złapać bezpośredni kontakt z czołówką, podczas gdy aktualni wicemistrzowie mogą wybić z głowy rywalowi marzenia o złotych medalach. Będzie to również pojedynek czołowych snajperów ligi, których dzielą trzy trafienia. Marek Sanecki z Dynama jest liderem klasyfikacji strzelców, zaś Piotr Gajewski jest w tym zestawieniu trzeci. Szykuje nam się niezłe widowisko, ale bardziej przekonuje nas postawa graczy w różowych trykotach, którzy naszym zdaniem wywiozą komplet punktów.

W trzecim meczu o godzinie 15:15 w szranki staną zespoły Healers United oraz Medicine United i tutaj już faworyta nie widzimy. Nominalni gospodarze z 9 punktami na koncie zajmują 5 miejsce, podczas gdy goście przycumowali na 7 pozycji z 3 punktami starty do rywala. HU mają jeszcze szansę na medal, goście już raczej mogą o tym zapomnieć. Obie ekipy grają mocno w kratkę i tak naprawdę nie wiemy do końca czego co zobaczymy. Spodziewamy się zawodów, w których może paść każde rozstrzygnięcie.

Pozostała nam konfrontacja drużyn z dolnych partii tabeli. Dokładnie FC Mazovia Szpitale Marszałkowskie skonfrontuje się z IRON BOYZ. Obie ekipy już dawno straciły szanse na medale, ale to nie oznacza, że obejrzymy zawody pozbawione emocji. Wręcz przeciwnie. Zetrą się ze sobą drużyny z podobnej półki, a więc może wydarzyć się bardzo dużo. Nominalni goście wciąż walczą o pierwsze zwycięstwo w sezonie i może właśnie w tym oponencie upatrują swojej szansy. Tymczasem my spodziewamy się starcia godnych siebie rywali, w którym może wydarzyć się wszystko.

Chłopcy do bicia - Pędzące Kochery  1
Healers United – Medicine United  X
FC Mazovia Szpitale Marszałkowskie – IRON BOYZ  X
FC Stylus – Dynamo Wołoska  2
FC Biały Kieł – Najlepsi  2

Sponsorzy

Partnerzy