| 661 536 685 |

Ta ostatnia niedziela, ale przedtem jeszcze ta ostatnia sobota!

Ta ostatnia niedziela, ale przedtem jeszcze ta ostatnia sobota!

Tak się ułożyły nam rozgrywki SuperLiga6 OIL, że na najbliższy weekend mamy zaplanowaną nie jedną, a dwie serię gier. Będziemy zatem rywalizować nie tylko w niedzielę, ale i w sobotę. Poznamy też odpowiedź na najważniejsze pytanie – kto zgarnie mistrzowski wazon? W wyścigu o złoto uczestniczą już tylko Dynamo Wołowska, obrońcy tytułu Najlepsi i Chłopcy Do Bicia, ale niewielkie szanse na miejsce na pudle mają jeszcze FC Stylus oraz Healers United. Zapraszamy na zapowiedź 8. i 9. kolejki Lekarskiej Ligi Mistrzów OIL!

 

Sobota:

 

W sobotę rozpoczniemy rywalizację o 15:15. I wtedy swój maraton starć z ekipami z czołówki rozpoczną obrońcy tytułu. Najlepsi, bo o nich mowa, zmierzą się najpierw z FC Stylus. Załoga w biało-granatowych trykotach może mieć jeszcze nadzieje na pudło, ale musi na finiszu rozgrywek zgarnąć komplet oczek. W czym na pewno pomocne będą bramki bijącego się o króla strzelców Piotra Gajewskiego. Lecz tutaj pewniakiem wydają się być gospodarze z Krzysztofem Bardeckim na czele. Najlepsi wiosną nie mylili się ani razu i coś nam się wydaję, że tu przedłużą swoją passę.

Następnie, już o 16:10, rozegramy 4 kolejne potyczki. I tu na pierwszy ogień weźmiemy lidera. Dynamo Wołowska nie powinna mieć większych problemów w rywalizacji z zamykającymi stawkę Pędzącymi Kocherami. Owszem, wiemy, że Zieloni potrafią sprawić wyżej notowanym rywalom problemy, doceniamy starania Macieja Ambroziaka, ale tutaj zwycięzca może być tylko jeden. To będzie też doskonała okazja dla najskuteczniejszego obecnie snajpera ligi, Marka Saneckiego, by uciec konkurentom. Naszym zdaniem górą będzie tu Dynamo, które po końcowym gwizdku będzie mogło spokojnie skupić się na niedzieli.

W międzyczasie, na placu obok, walczyć będą IRON BOYS oraz FC Biały Kieł. Ironi, mimo ambitnej postawy Włodzimierza Wiśniewskiego, nie zanotowali w wiosennej kampanii ani jednej victorii, ale może teraz im się uda? Trzeba będzie jednak znaleźć sposób na ofensywny duet Białego Kła, czyli na Michała Jasińskiego z Piotrem Pecem. Goście ostatnio pokazali, nawet na tle czołówki, że nie są łatwym przeciwnikiem i to z pewnością będzie działało na ich korzyść. Stąd też nasz typ: 2.

 

W konfrontacji Medicine United i FC Mazovia Szpitale Marszałkowskie z kolei postawimy na remis. Obie brygady sąsiadują w tabeli, mają zbliżony dorobek punktowy i podobny potencjał. Toteż spodziewamy się tu raczej wyrównanego boju, w którym o rezultacie może zadecydować dyspozycja dnia. Albo postawa indywidualności, których nie brak po obu stronach. Wspomnimy tylko Wojciecha Rawskiego z MU czy też Cezarego Buko z FC Mazovii.

Na sam koniec czeka nas konfrontacja Najlepszych z Chłopcami Do Bicia. Dla teamu w błękitnych koszulkach będzie to drugi tego dnia mecz, drugi z oponentem z najwyższej półki. Wszak CDB są w gronie pretendentów do złotego medalu. Mimo że będzie to potyczka drugiej z trzecią drużyną w stawce, to faworytem będą nominalni gospodarze. Jak pisaliśmy wyżej, nikt do tej pory nie potrafił ograć Najlepszych. Niebieskich z Łukaszem Korolczukiem u steru stać na niespodziankę, więc nie możemy tu wykluczyć żadnego scenariusza, ale przeczucie nam podpowiada, żeby grać obrońców tytułu.

 

Najlepsi - FC Stylus 1

Pędzące Kochery - Dynamo Wołoska 2

IRON BOYZ - FC Biały Kieł 2

Medicine United - FC Mazovia Szpitale Marszałkowskie X

Najlepsi - Chłopcy Do Bicia 1

 

Niedziela:

 

Jeśli chodzi o niedzielne zmagania, co może zabrzmi jak truizm, bardzo dużo będzie zależało od sobotnich rozstrzygnięć. Toteż nie będziemy skupiać się na rozpisywaniu szeregu możliwych wariantów, które już w sobotę wieczorem mogą przestać być aktualne, skoncentrujemy się bardziej na typach i kontekście.

W niedzielę do „zabawy” dołączą Healers United. Czarno-czerwoni przy odrobinie szczęścia mogą wylądować jeszcze na pudle, ale tu muszą być spełnione dwa wymogi. Komplet oczek w ich dwóch grach, nie więcej niż 2 punkty dla Chłopców Do Bicia w 3 spotkaniach i co najmniej jedna wpadka FC Stylus. I nie jest to wcale aż tak niemożliwe. HU w swoim pierwszym występie zmierzą się właśnie ze wspomnianymi Chłopcami i tutaj co prawda nie będą faworytem, ale jak ich golkiper Łukasz Habirek będzie miał swój dzień (w starciach z Łukaszem Koroluczkiem będzie to potrzebne), a coś z przodu dołoży jeszcze Bartłomiej Rotuski, to jest nadzieja. Zobaczymy też, czy goście po sobocie nie pozostaną w wyścigu o złoto, bo to też będzie istotne.

Nieco łatwiej Healers United powinno być w ich drugim występie, przeciwko Pędzącym Kocherom. Zieloni, jak pisaliśmy wyżej, potrafią napsuć krwi przeciwnikom, ale czy to wystarczy na zespół w górnej połowy stawki? Załoga w czarno-czerwonych barwach będzie z pewnością zmęczona po boju z Chłopcami, więc może to zadziała na korzyść gości?  O tym przekonamy się już niebawem.

FC Mazovia Szpitale Marszałkowskie będą trzecim oponentem Chłopców Do Bicia w ten weekend. Zakładamy, że dla CDB planem minimum jest podium, a do tego wystarczy jedna victoria. I zakładamy, że Niebiescy, mimo wyczerpania, są ją w stanie osiągnąć z Mazovią, teoretycznie najłatwiejszym rywalem  na finiszu rozgrywek. Lecz przestrzegamy przed ich lekceważeniem, gdyż drużyna w białych trykotach pokazała już wiosną, że potrafi być nieobliczalna.

W rywalizacji FC Biały Kieł z Medicine United najbardziej prawdopodobny wydaje się być remis. Kieł z pewnością ma bardziej skuteczną defensywę (co jest, w dużej mierze, zasługą Jakuba Popińskiego), United zaś z Grzegorzem Warmińskim u steru lepiej bronią. Albo, jak mawiają eksperci w TV, bardziej kompaktowo poruszają się w defensywie. Niemniej, czekają nas tu ciekawe zawody, a fakt, że będzie to finał wiosennych rozgrywek może wpłynąć na to, że obejrzymy otwarte widowisko.

W międzyczasie FC Stylus będą mierzyli się z IRON BOYZ. Przed tą kolejką (a w zasadzie dwoma), gospodarze mogli mieć jeszcze nadzieje na top3, ale niezależnie od tego, jak im pójdzie w sobotę, tu będą pewniakiem do wygranej. Czerwoni na wiosnę zdobyli ledwie jeden punkt, kilkukrotnie postawili się najlepszym ekipom (i to dosłownie, Najlepszym, ale też Dynamo), więc mogą to powtórzyć i ze Stylusem, ale tutaj bukmacherzy wyżej cenią akcje Biało-granatowych i my się ku temu skłaniamy w naszej prognozie.

 

Na koniec został nam crème de la crème Lekarskiej Ligi Mistrzów OIL, czyli starcie Najlepszych z Dynamo Wołowska. I tu możemy mieć powtórkę z rozrywki, gdyż jesienią obie te załogi zagrały na koniec sezonu o mistrzostwo. Wówczas górą byli Błękitni, ale Dynamo na pewno jest rządne rewanżu. A to zapowiada wielkie emocje. Nie jesteśmy w stanie wskazać faworyta, gdyż zarówno jedni, jak i drudzy prezentują znakomitą formę. Ciężko nam też przewidzieć, jak się ułożą ich wcześniejsze mecze (chociaż tu zakładamy, że pozytywnie), ale co by się nie działo, to spotkanie to już klasyk w naszych rozgrywkach. I jesteśmy przekonani, że czekają nas piłkarskie fajerwerki.

 

Healers United - Chłopcy Do Bicia 2

Healers United - Pędzące Kochery 1

FC Mazovia Szpitale Marszałkowskie - Chłopcy Do Bicia 2

FC Biały Kieł - Medicine United X

FC Stylus - IRON BOYZ 1

Dynamo Wołoska - Najlepsi X

 

 

Sponsorzy

Partnerzy