SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Znamy komplet poznańskich finalistów Mistrzostw i Pucharu Polski SuperLiga6

Znamy komplet poznańskich finalistów Mistrzostw i Pucharu Polski SuperLiga6

Po emocjonującym remisie w pojedynku FDK – Romanowski Nieruchomości poznaliśmy ostatniego reprezentanta Poznania na finałowe turnieje SuperLiga6. W Pucharze Polski zagrają srebrni medaliści zimowej edycji – Revengersi.

Drużyny FDK, IKP Olimpia, Revengers i Synowie Gehenny będą reprezentować Poznań na finałach SuperLiga6. Revengersi zagrają w Pucharze Polski, korzystając z faktu, że FDK, Olimpia i Synowie Gehenny zdobyli wszystkie możliwe trofea w sezonie 2023/2024. Jeśli IKP Olimpia wygra wiosenną ligę, na zakończenie obecnej kampanii odbędzie się Turniej Mistrzów. Dwa najlepsze zespoły z tego turnieju pojadą 14 lipca na Mistrzostwa Polski, a drużyna, która zajmie trzecie miejsce, tydzień wcześniej zagra w Pucharze Polski. Turniej Mistrzów nie odbędzie się, jeśli FDK zdobędzie mistrzostwo – wtedy Synowie Gehenny i lider elity pojadą na Mistrzostwa Polski, a Olimpia dołączy do Revengersów, walcząc po raz pierwszy w historii o Puchar Polski.

Sezon 2023/2024 został zdominowany przez trzy zespoły. FDK zdobyło mistrzostwo zimowej edycji i wiosennej kampanii zajmie minimum drugie miejsce. Synowie Gehenny zdobyli trzy złote medale – pierwsze miejsce jesienią oraz dwukrotnie triumfowali w Superbet Pucharze WL Ligi (jesień i zima). IKP Olimpia zakończyła zeszły rok wicemistrzostwem, a w obecnych rozgrywkach zdobyła puchar i ma już zagwarantowane minimum srebrne medale. Revengersi zapewnili sobie miejsce w finałach SuperLiga6, kończąc zimową edycję na drugim miejscu. W rozgrywkach pod balonem zdobyli tyle samo punktów, co trzeci Synowie Gehenny, ale wygrali bezpośrednie starcie, które przesądziło o ich awansie do Pucharu Polski.

Gdzie gramy