SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 6-osobowej w 2025 roku odbędą się w Baku!

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 6-osobowej w 2025 roku odbędą się w Baku!

Z wielką radością ogłaszamy, że Baku, stolica Azerbejdżanu, została wybrana na gospodarza Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 6-osobowej (World Minifootball Federation) w 2025 roku! To prestiżowe wydarzenie odbędzie się w dniach od 21 maja do 1 czerwca 2025 roku i zgromadzi najlepsze drużyny minifutbolu z całego świata.

Wybór Gospodarza

Światowa Federacja Minifootballu (WMF) podjęła decyzję o wyborze Baku jako gospodarza tego prestiżowego turnieju. W ceremonii podpisania kontraktu uczestniczyli Filip Juda (Prezydent WMF) oraz Orkhan Mammadov (Prezydent Azerbejdżańskiej Federacji Minifootballu). Obecni byli także inni ważni goście, w tym Zorica Hofman (Sekretarz Generalny WMF) i Peter Kralik (Wiceprezes WMF), a także Farid Gayibov (Minister Młodzieży i Sportu Azerbejdżanu).

Przygotowania i Infrastruktura

Azerbejdżan od kilku lat dynamicznie rozwija swoją infrastrukturę minifutbolową. Prezydent WMF, Filip Juda, wyraził ogromną dumę z postępu, jaki dokonał się w tym kraju. W ciągu zaledwie kilku lat liczba stadionów minifutbolowych w Azerbejdżanie wzrosła do 34, a sport ten zyskał ogromną popularność, przyciągając ponad 150 000 zawodników.

Nadzieje na Sukces Polskiej Reprezentacji

Jesteśmy pełni nadziei, że nasza reprezentacja zagra na tym turnieju. Jednak aby to się stało, musimy dobrze zaprezentować się na nadchodzących Mistrzostwach Europy 2024, które rozpoczną się już za 10 dni. Polska zmierzy się tam z aktualnymi mistrzami świata – Rumunią. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy pokażą swoje umiejętności i awansują do światowych finałów.

Kluczowe Informacje o Turnieju

  • Data: 21 maja - 1 czerwca 2025
  • Miejsce: Baku, Azerbejdżan
  • Gospodarz: Azerbejdżańska Federacja Minifootballu
  • Obecni Mistrzowie: Reprezentacja Rumunii

Wpływ na Rozwój Minifutbolu

Filip Juda wyraził przekonanie, że organizacja Mistrzostw Świata w Baku przyczyni się do dalszego rozwoju minifutbolu w Azerbejdżanie. Turniej nie tylko promuje sport, ale także przyciąga nowych partnerów i zawodników, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju.

Śledź Najnowsze Aktualizacje

Wkrótce zostanie uruchomiona oficjalna strona internetowa Mistrzostw Świata w Minifootball 2025, która będzie zawierać kompleksowe informacje na temat turnieju, w tym harmonogramy meczów, szczegóły dotyczące biletów i możliwości wolontariatu. Zachęcamy fanów do śledzenia naszych oficjalnych kanałów mediów społecznościowych, gdzie będziemy z pewnością o tym informowali. 

 

Gdzie gramy