SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Ligowy raport - 2. kolejka Master Ligi Ełk!

Ligowy raport - 2. kolejka Master Ligi Ełk!

W minioną niedzielę, na boiskach przy Budowlance, odbyła się druga kolejka sezonu Wiosna 2024 Master Ligi Ełk. Rywalizacja nie rozczarowała kibiców, którzy licznie zebrali się podziwiając zawodników w akcji. Mnóstwo bramek, zwrotów akcji, walki i przede wszystkim ogromne emocje! Zapraszamy na podsumowanie! 

Pierwszym meczem dnia było starcie zespołu Pablo Barber Drygały przeciwko Porta Squad. Drygały, zmotywowane chęcią rewanżu za porażkę w pierwszej kolejce, pokazały swoją siłę ofensywną, dominując na boisku i wygrywając mecz. Porta Squad, mimo woli walki, boryka się z problemem wąskiej kadry, co wpływa na ich wyniki na początku sezonu.

W jednym z najbardziej oczekiwanych spotkań dnia, OKS Kolejorz Ełk zmierzył się z Dar-Tech. Kolejorz, kontynuując dobrą passę, udowodnił, że ich zwycięstwo tydzień wcześniej nie było przypadkiem. Mecz charakteryzował się wysokim poziomem i zaangażowaniem obu drużyn, a Dar-Tech, mimo ambitnej gry w drugiej połowie, nie zdołał odwrócić losów meczu, szczególnie po dwóch wykluczeniach, które osłabiły zespół.

Spotkanie Pol Mur z 16 Pułkiem Saperów dostarczyło kolejnych emocji. Pułk Saperów, mimo prowadzenia 2:0, ostatecznie musiał uznać wyższość drużyny Szymona Tuttasa, która dzięki kapitalnej formie swojego lidera, odniosła zwycięstwo 6:2. Tuttas, strzelając cztery bramki, potwierdził swoją wysoką formę i aspiracje do obrony tytułu króla strzelców.

W hicie kolejki, obrońca tytułu, Nelbud, stanął przed trudnym zadaniem zmierzenia się z KS Płomieniem. Mimo wczesnego prowadzenia, Nelbud nie zdołał utrzymać przewagi, a Płomień, dzięki świetnej akcji Mateusza Dzięgielewskiego, wyszedł na prowadzenie, ostatecznie wygrywając mecz. Dla Nelbudu jest to druga porażka w sezonie, co komplikuje ich sytuację w tabeli.

Niespodziankę kolejki sprawiła drużyna Samba de Janeiro, która, mimo początkowej straty 1:4 z Mazurskim Browarem, zdołała odwrócić losy meczu, wygrywając 5:4. To ważne zwycięstwo dla debiutującej drużyny może być znaczącym motywatorem na kolejne spotkania.

Kolejka zakończyła się meczem HMWO przeciwko Orle Stare Juchy, gdzie HMWO nie dało szans przeciwnikom, wygrywając 12:0. Taki wynik potwierdza ich dominację i stawia ich w roli jednego z faworytów do tytułu.

Podsumowując, druga kolejka Master Ligi Ełk dostarczyła fanom mnóstwo emocji i potwierdziła, że minifutbol w Ełku stoi na bardzo wysokim poziomie. W kontekście emocjonujących wydarzeń, warto również wspomnieć o drużynach, które dzięki swoim osiągnięciom w poprzednich rozgrywkach, zakwalifikowały się do nadchodzących, prestiżowych turniejów na szczeblu krajowym.

Nel-Bud Ełk, triumfator Master Ligi Ełk Jesień 2023, będzie reprezentował miasto Ełk na Mistrzostwach Polski 2024. Z kolei PW Hale Ełk, to zdobywca Master Cup 2023, który zagra w Pucharze Polski 2024. Obie drużyny z przyjemnością będziemy gościć w lipcu w Warszawie. 
 

 

 

Gdzie gramy