SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

EMF Champions League 2024 w Warszawie!

EMF Champions League 2024 w Warszawie!

EMF Champions League 2024 w Warszawie!

Z nieukrywaną dumą ogłaszamy, że Warszawa, stolica Polski, została wybrana na gospodarza jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w europejskim minifutbolu – Ligi Mistrzów EMF 2024. To wydarzenie nie jest tylko kolejnym turniejem, to prawdziwa kulminacja wieloletnich starań, pracy i pasji zespołu Superliga6, który nieustannie dążył do promowania i rozwijania minifutbolu w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Wynik wieloletnich działań

Przyznanie Polsce roli gospodarza Ligi Mistrzów jest bezpośrednim wynikiem naszych nieprzerwanych działań, ciężkiej pracy i zaangażowania w projekt Superliga6. Przez ostatnich kilka lat konsekwentnie budowaliśmy projekt, który dzisiaj zrzesza blisko 30 miast w całym kraju, tworząc silną społeczność miłośników minifutbolu. Nasze systematyczne uczestnictwo w zgromadzeniach Europejskiej Federacji Minifutbolu (EMF) oraz aktywny wkład w rozwój tej dyscypliny sportu na kontynencie zaowocowały uzyskaniem międzynarodowego uznania i zaufania.

Znaczenie wydarzenia na skalę europejską

EMF Champions League to nie tylko turniej; to wydarzenie, które na nowo definiuje minifutbol, przyciągając najlepsze drużyny z całej Europy. Jego skala i prestiż podkreślają, jak daleko zaszliśmy – z lokalnych boisk, przez narodowe rozgrywki, aż po międzynarodową arenę. To także świadectwo rosnącej popularności piłkarskich szóstek jako sportu, który łączy ludzi bez względu na granice, kultury i języki.

Warszawa – idealna sceneria dla międzynarodowej rywalizacji

Wybór Warszawy na gospodarza tego wyjątkowego wydarzenia nie jest przypadkowy. Miasto to, znane z gościnności, otwartości i doskonałej infrastruktury sportowej, stworzy idealne warunki dla zawodników i kibiców z całej Europy. Będzie to miejsce, gdzie pasja do minifutbolu spotka się z historycznym i kulturowym bogactwem Polski, oferując niezapomniane wrażenia wszystkim uczestnikom.

Kiedy i gdzie?

Turniej rozegrany zostanie na boiskach OSiR Bemowo, przy ul. Ob. Tobruku 11, w dniach 5-8 września! Rywalizacja rozpocznie się fazą grupową w dniach 5-6 września (czwartek i piątek), a już w sobotę będziemy świadkami zaciętych pojedynków 1/8 finału oraz ćwierćfinałów. Niedziela przyniesie półfinały, mecz o trzecie miejsce i wielki finał.

Co nas czeka?

Oprócz sportowych emocji na najwyższym poziomie, uczestnicy i kibice będą mogli cieszyć się bogatym programem dodatkowym. Przygotowane będą strefy gastro z różnorodnym jedzeniem oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Kto zagra?

W turnieju weźmie udział od 24 do 28 drużyn z całej Europy. Już teraz swoje uczestnictwo potwierdziły wstępnie takie kraje jak Słowacja, Czechy, Rumunia, Hiszpania, Włochy, Bułgaria, Węgry, Bośnia, Czarnogóra, Cypr, Turcja, Grecja, Chorwacja, Azerbejdżan, Serbia, czy Anglia. Spodziewamy się również drużyn z Albanii, Mołdawii, Austrii i kilku innych krajów, co zapowiada niezapomniane sportowe święto.

 

Podsumowanie

Wierzymy głęboko, że Liga Mistrzów w Minifutbolu EMF 2024 to będzie prawdziwe piłkarskie święto. Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy być częścią tej historii i zapraszamy wszystkich, by dołączyli do nas w tej niezwykłej podróży. Do zobaczenia we wrześniu w Warszawie!

Gdzie gramy