SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Zmiany w EMF!

Zmiany w EMF!

Peter Králik został nowym prezydentem Europejskiej Federacji Minifutbolu (EMF). Wybór ten miał miejsce podczas Walnego Zgromadzenia EMF, które odbyło się w Bratysławie. Králik, obecny prezydent Słowackiego Związku Minifutbolu, będzie pełnił swoją funkcję w kadencji od 2024 do 2029 roku.

Oprócz wyboru prezydenta, podjęto również decyzje dotyczące wiceprezydenta EMF oraz wyboru 5 członków Komitetu Wykonawczego EMF. Na stanowisko wiceprezydenta wybrano Borislava Aleksandrova z Bułgarii, poprzedniego prezydenta EMF. Członkami Komitetu Wykonawczego zostali Yair Scher z Izraela, Cem Durul z Turcji, Marian Cristian Lupu z Rumunii, Gianluca Finazzi z Włoch oraz Antonio Lopez z Hiszpanii.

Peter Králik wyraził swoje zadowolenie i poczucie zaszczytu z powodu wyboru na prezydenta EMF, podkreślając, że jest to nagroda za jego dotychczasową pracę na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych federacjach. Zadeklarował chęć dalszego przyczyniania się do rozwoju minifutbolu na arenie międzynarodowej, co przyniesie korzyści wszystkim krajom członkowskim. Podziękował również za jednomyślne wsparcie członków federacji oraz poprzedniemu prezydentowi, Borislavowi Aleksandrovowi, za jego wysokiej jakości pracę.

W swojej nowej roli, Králik wraz z nowo wybranym Komitetem Wykonawczym EMF, zamierza skupić się na cyfryzacji, wprowadzaniu nowoczesnych elementów do wydarzeń oraz rozwijaniu stowarzyszeń członkowskich. Jego doświadczenie w strukturach międzynarodowych, zdobyte przez ostatnie 8 lat, ma przyczynić się do łatwiejszego wprowadzania propozycji korzystnych również dla słowackiego minifutbolu.

Peter Králik jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze, ze specjalizacją w ekonomii sportu. W 2014 roku założył ligę minifutbolu w Bratysławie, obecnie znaną jako Niké TOP League, która rozgrywana jest w 6 słowackich miastach i liczy ponad 160 drużyn. W 2017 roku został prezydentem Słowackiego Związku Minifutbolu oraz członkiem Komitetu Wykonawczego Europejskiej Federacji Minifutbolu. Rok później wybrano go na wiceprezydenta Światowej Federacji Minifutbolu. W 2022 roku pełnił kluczową rolę w Komitecie Organizacyjnym EMF EURO w Koszycach, co przyczyniło się do zwiększenia popularności tego stosunkowo młodego sportu w Słowacji i innych krajach. EMF EURO 2022 przyciągnęło uwagę 65 milionów widzów na całym świecie.

Borislav Aleksandrov, ustępujący prezydent EMF, wyraził swoją wdzięczność za zaufanie i wsparcie otrzymane od federacji członkowskich, podkreślając liczne sukcesy i wyzwania, które wspólnie pokonali, znacząco przyczyniając się do rozwoju minifutbolu w Europie. Wyraził również gratulacje dla Petera Králika, wyrażając pełne zaufanie do jego wizji na kolejnym etapie rozwoju EMF.

Gdzie gramy