SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Już za niecały miesiąc debiut Reprezentacji Polski na Euro 2022!

Już za niecały miesiąc debiut Reprezentacji Polski na Euro 2022!

Już za niecały miesiąc debiut Reprezentacji Polski na Euro 2022. Mistrz Polski, eXc Mobile Ochota zagra jako Reprezentacja Polski w piłce sześcioosobowej na Euro 2022 w słowackich Koszycach! Na Mistrzostwach Europy zagrają drużyny narodowe z 24 państw zrzeszonych w European Minifootball Federation. To będzie prawdziwe święto minifutbolu, bo Słowacja organizuje tegoroczny europejski czempionat na niespotykanym do tej pory poziomie.

W ubiegłym roku po raz pierwszy rozegraliśmy turnieje o Mistrzostwo i Puchar Polski Superliga6. W debiutanckim sezonie tryumfowały ekipy z Warszawy, bo In-Plus Pojemna Halina wygrała Puchar Polski, a FC Ochota sensacyjnie sięgnęła po Mistrzostwo Polski. W nagrodę obie drużyny mogą wystąpić na arenie międzynarodowej, a z uwagi na restrykcje covidowe w zeszłym roku nie odbył się turniej EMF Eurocup. W związku z tym, mistrz Polski dostał możliwość, by wyjątkowo, jako Reprezentacja Polski dostąpić zaszczytu reprezentowania naszego kraju na Euro. Czy na Słowacji naszym uda się wyjść z grupy? Czy może rozbiją bank i powalczą o TOP4?

Zacznijmy od tego, ze Euro 2022 w piłce sześcioosobowej będzie w tym roku organizowane z naprawdę dużą pompą. Na miesiąc przed imprezą, po Koszycach autobusy miejskie jeżdżą oklejone reklamami imprezy, można je także zobaczyć. Na setkach wyświetlaczy w całym mieście. Wszystkie mecze odbędą się na efektownej Steel Arenie, czyli krytym stadionie na ponad 8000 tys. miejsc, które jak zapowiadają organizatorzy, będą w większości wypełnione przez kibiców. Mecze będą transmitowane w telewizjach w kilku krajach w Europie. Po spotkaniach odbywać się będą konferencje prasowe. Czy nasi mają szansę, by powalczyć o coś więcej na imprezie tej rangi?

Bardzo ciężko to ocenić. Nie znamy dokładnie klasy rywali. W meczu otwarcia Mistrzostw zmierzymy się z Włochami. Czy piłkarze ze słonecznej Italii są w stanie nawiązać do sukcesów kolegów z piłki 11 – osobowej? Tego nie wiemy, ale na pewno nie mogą się poszczycić takimi samymi sukcesami. Następnie zmierzymy się z faworytem grupy i jednym z pretendentów do tytułu – Słowacją. Gospodarzom jak wiadomo zawsze pomagają nieco ściany, ale Słowacja po prostu potrafiła już w swojej historii sięgnąć po srebrny medal Euro i 7. miejsce na Mistrzostwach Świata. Jest to więc na pewno rywal klasowy. Do tego w grupie zmierzymy się ponadto z Belgią, o której nie wiemy w zasadzie nic. To będzie nasz debiut na Euro i tak naprawdę po nim będziemy o olbrzymi bagaż wiedzy mądrzejsi. Jesteśmy jednak pewni klasy naszego zespołu. Na Słowację wysyłamy zespół młody, głodny sukcesu, zgrany i będący w dobrej formie. Wiemy, że biało – czerwoni mocno pracują nad taktyką i stałymi fragmentami gry, co może się okazać kluczowe na tak wysokim poziomie, bo organizacją gry, często można nadrobić wiele niedostatków.

Kto zagra w Reprezentacji Polski?

Tak jak pisaliśmy wcześniej, w tym roku jedzie drużyna, która zdobyła Mistrzostwo Polski Superliga6 w ubiegłym roku. W najbliższych dniach, w oddzielnych postach powoli będziemy odkrywać karty. W przyszłym roku, planujemy utworzenie Reprezentacji Polski w piłce sześcioosobowej, powołanie na stanowisko selekcjonera i dalszy rozwój Minifutbolu w Polsce!

Euro 2022 w liczbach:

  • 24 kraje - uczestnicy
  • 8347 - pojemność Steel Areny, obiektu na którym odbędzie się impreza
  • 900 akredytowanych uczestników
  • 52 mecze
  • 100 wolontariuszy

Wszystkie mecze naszej drużyny będziemy transmitować live na naszym kanale na facebooku. Postaramy się też przeprowadzić obszerną fotorelację z turnieju i występu naszej drużyny. Więcej informacji na temat turnieju znajdziecie na stronach organizatora:

https://emfeuro.eu/

https://www.facebook.com/eurominifootball/

 

Gdzie gramy