SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Czas odsłonić karty! Oto lista powołanych na EMF Euro 2024 w Sarajewie!

Czas odsłonić karty! Oto lista powołanych na EMF Euro 2024 w Sarajewie!

Już 1 czerwca, w stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewie rozpocznie się walka o Mistrzostwo Europy w Minifutbolu. Reprezentacja Polski na EMF Euro 2024 organizowanym przez European Minifootball Federation zagra w grupie D z Rumunią, Węgrami i Turcją. Dziś poznaliśmy 15 - tke szczęśliwców, którzy w czerwcu pojadą do Bośni walczyć o swoje marzenia, reprezentować nasz kraj i zagrać o Mistrzostwo Europy.

Selekcja do nowo tworzonej Reprezentacji Polski w Minifutbolu rozpoczęła się blisko rok temu. Selekcjoner Rafał Ślubowski wraz ze swoimi asystentami wybrali najbardziej wyróżniających się zawodników podczas turniejów finałowych o Puchar i Mistrzostwo Polski Superliga6. Nie chcąc pominąć żadnego wyróżniającego się gracza, również organizatorzy lig otrzymali szansę na wskazanie 1-2 ich, zdaniem najbardziej wyróżniających się postaci w organizowanych przez nich ligach. Dalsza selekcja nastąpiła również po największym turnieju piłki sześcioosobowej w Europie, Memoriale Przemka Sawickiego, w którym zagrało aż 118 drużyn z całej Polski. Na 5 konsultacjach szkoleniowych w sumie zostało przetestowanych 125 zawodników z całej Polski.

Z tej grupy została wybrana 24 – osobowa szeroka kadra, która w ostatnim tygodniu marca, przez tydzień trenowała w Ustroniu Morskim, na obozie przygotowując się do tegorocznych Mistrzostw Polski. Oczywiście na przestrzeni miesięcy selekcji, zdarzyły się przypadki, gdy część zawodników odpadła z powodów kontuzji, czy spraw osobistych. Kilku również nie otrzymało zgody ze swoich klubów w piłce 11 – osobowej na udział w projekcie. Dziś jednak poznaliśmy skład kadry, która w czerwcu zagra m.in. przeciwko Mistrzom Świata i wicemistrzom Europy. W zespole znaleźli się zawodnicy z Ełku, Katowic, Brzezin / Łodzi, Radomia, Rzeszowa i Warszawy. W najbliższych tygodniach regularnie będziemy prezentować indywidualne sylwetki każdego z powołanych. Na dniach powinniśmy także poznać dokładny terminarz od organizatora Euro, który układany jest głównie pod kątem transmisji telewizyjnych w poszczególnych krajach.

 

Gdzie gramy