SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Podsumowanie 11. Edycji Rozgrywek | Brzezińska Liga Piłki Nożnej

Podsumowanie 11. Edycji Rozgrywek | Brzezińska Liga Piłki Nożnej

 

W wielu ligach w Polsce trwają jeszcze rozgrywki, więc postaramy się na bieżąco informować Was o wynikach rywalizacji. Jedną z lig, która zakończyła już swoje zmagania, jest Brzezińska Liga Piłki nożnej. Po ponad 6 miesiącach rywalizacji poznaliśmy tam nowego piłkarskiego mistrza Brzezin. Jest nim Drink Team - zespół, który zdobywa tytuł jako debiutant! Zapraszamy na krótkie podsumowanie tego, co przyniosła nam jedenasta już edycja tych rozgrywek! 

Do tegorocznego finału, zaplanowanego na 1 października o 16:30, dotarło dwóch debiutantów. Drink Team to zespół prowadzony przez Tomasza Klimczyka, w skład którego wchodzą zawodnicy głównie z Lipiec Reymontowskich, Drzewiec oraz pobliskich miejscowości. Ich rywalem okazał się Team Grospol - drużyna prowadzona przez Patryka Winciorka, zasilana głównie przez zawodników z Jeżowa, Słupii, Białynina, z pojedynczymi nazwiskami z Brzezin i Łodzi. Co ciekawe, to pierwszy finał w historii rozgrywek, w którym zagrały wyłącznie drużyny z drugiego koszyka (miejsca 5-8 w rundzie ligowej).

Obie drużyny przystąpiły do meczu w niemal najmocniejszych składach, co przełożyło się na wysoki poziom widowiska. Drink Team zdołał zebrać aż 15 zawodników, a Team Grospol niewiele mniej - 13. Od pierwszych minut było widać, że obie drużyny stawiają na ofensywny, momentami nawet agresywny futbol, dlatego nie trzeba było długo czekać na pierwsze trafienia. Początkowo wymiana ciosów była bardzo równa i żaden z zespołów nie dawał rady wyjść na wyższe niż jednobramkowe prowadzenie. Worek z bramkami rozwiązał się jednak po zmianie stron. Wówczas Drink Team wykorzystał kilka potknięć rywali i odskoczył na trzybramkowe prowadzenie, po czym przystąpił do organizowania defensywy. Obrona była bardzo skuteczna i na kilka minut przed końcem mieliśmy wynik 8:5. Wszystko wskazywało na to, że Drink Team zostanie nowym mistrzem i tak też się stało. W samej końcówce obie drużyny zdołały jeszcze strzelić po jednym golu, a mecz zakończył się wynikiem 9:6.

Tuż po końcowym gwizdku sędziego (a dokładniej dwóch sędziów - zawody prowadzili wspólnie Janusz Witkowski i Grzegorz Chudzyński) świeżo upieczeni mistrzowie rozpoczęli celebrację. Puchar dla zwycięzców, statuetkę dla wicemistrzów, a także medale dla obu drużyn wręczyli: dyrektor Centrum Kultury Fizycznej Daniel Nawrocki, organizator rozgrywek Mateusz Cieślak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach Zbigniew Zieliński oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach Ilona Bieńkowska. Nie obyło się także bez gratulacji oraz wspólnego zdjęcia obu drużyn.

Tuż przed finałem, o godz. 15:00 w meczu o 3. miejsce Hakuna Matata pokonała JRK Meble 11:5. I w tym meczu obejrzeliśmy dużo pięknych bramek i składnych akcji, choć (co zrozumiałe) panowała w nim dużo spokojniejsza atmosfera niż w finale. Dla zadziwiającej w tym roku Hakuny było to pierwsze tak poważne wyróżnienie w ich dwuletniej historii. Drugim okazało się zdobycie korony króla strzelców przez Kacpra Staszewskiego, który zakończył zmagania z 15 golami na koncie.

Drink Team to nie pierwszy debiutant, który rozpoczyna przygodę z ligą od mistrzostwa. Po złote medale w swoim debiutanckim sezonie sięgały także: Zdrowie Rogów (2016), Red Devils (2017), JRK Meble (2019) i Lumumby Łódź (2021).

Organizatorzy rozgrywek dziękują sponsorom i partnerom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Podziękowania kierowane są do firm: GEOWORK, Instalator24 Robert Zalewski, Winnica Smolis, restauracja Zapiekane, pizzeria Polano.

Osobne, równie wielkie brawa składane są dla zawodników wszystkich 14 drużyn (Drink Team, Team Grospol, Hakuna Matata, JRK Meble, GXO, Polonia Niesułków, Wybrzeże Klatki Schodowej, Polano do Strzału, Misie, OKS, Jagermajstry, Billy Boys, Zielona Strona Mocy, Niechciani F.C.) za wspólną, ponad półroczną sportową rywalizację i napisanie kolejnej karty w 10-letniej historii Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej.

 

Gdzie gramy