SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Sarajewo gospodarzem Mistrzostw Europy EMF Euro 2024!

Sarajewo gospodarzem Mistrzostw Europy EMF Euro 2024!

W ostatnich dniach w Sofii miało miejsce walne zgromadzenie przedstawicieli wszystkich federacji należących do European Minifootball Federation. Oczywiście nie mogła nas tam zabraknąć! W trakcie obrad zapadło kilka istotnych decyzji w tym ta, na którą wszyscy czekaliśmy! Poznaliśmy gospodarza przyszłorocznego turnieju EMF EURO 2024! 

Sarajewo, urocze miasto otoczone górami w Bośni i Hercegowinie, zostało wybrane na gospodarza Mistrzostw Europy w minifutbolu! Turniej, w którym weźmie udział 24 drużyny, rozpocznie się 1 czerwca i zakończy 9 czerwca, zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem tradycyjnych Mistrzostw Europy w Niemczech. W związku z wyborem Sarajewa na gospodarza, planowane jest wybudowanie specjalnego stadionu, mogącego pomieścić 2000 widzów. Dodatkowo wokół obiektu powstaną strefy kibica, miejsca aktywizacji oraz rozmaite atrakcje.

Kolejnym krokiem w przygotowaniach do turnieju będzie wizytacja przez przedstawicieli EMF, która odbędzie się w Sarajewie w przyszłym miesiącu. Wówczas również odbędą się dyskusje na temat planowania wydarzenia z udziałem komitetu organizacyjnego kraju gospodarza. To wydarzenie stanowić będzie kolejny kamień milowy w historii minifutbolu, a organizatorzy już nie mogą się doczekać spotkania z fanami w Sarajewie na jednym z największych tego typu wydarzeń, które organizuje EMF! Nie możemy oczywiście zapomnieć o naszej kadrze, która wystąpi w tym turnieju! Śledźcie nas uważnie, niebawem więcej informacji o samych przygotowaniach! 

Gdzie gramy