SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Nowy Partner Superligi6: Konińska Liga Szóstek

Nowy Partner Superligi6: Konińska Liga Szóstek

Mamy zaszczyt ogłosić, że Konińska Liga Szóstek (KL6) dołączyła do grona partnerów Superligi6! Ta fascynująca współpraca otwiera przed drużynami z KL6 nowe perspektywy i możliwości.

W ramach tego partnerstwa, zespoły z Konińskiej Ligi Szóstek będą uczestnikami naszych ogólnopolskich turniejów. Dwa zespoły otrzymają wejściówki na Mistrzostwach Polski, a dwie kolejne ekipy będą miały okazję wystartować w Pucharze Polski.

Oprócz tego pozostałe drużyny, które zajmą odpowiednio 2-3 miejsca w rozgrywkach ligowych, otrzymają możliwość gry w eliminacjach do Mistrzostw Polski. To znaczy, że nawet jeśli nie uda się zdobyć pierwszego miejsca, wciąż istnieje szansa na rywalizację na szczeblu krajowym.

Konińska Liga Szóstek to nowa inicjatywa, jednak piłka nożna 6-osobowa ma w Koninie bogatą 10-letnią tradycję. Ten nowy projekt jest owocem ewolucji w małym, ale piłkarsko zaangażowanym mieście. Długotrwałe zaangażowanie ludzi odpowiedzialnych za KL6 i ich pasja do tego sportu sprawiły, że piłka nożna stała się częścią lokalnej kultury. Wszyscy uczestnicy znają się osobiście - ze szkoły, z pracy, a niektórzy nawet z lokalnego baru. To tworzy wyjątkową więź i sprawia, że lokalne rozgrywki stają się rodzajem religii, a jej wyznawcy żyją piłką na każdym kroku, ustalając plany tygodnia wokół najbliższego meczu ligowego.

Obecnie organizatorzy rozpoczęli negocjacje z partnerami, a perspektywy są bardzo obiecujące. To, co zostało wypracowane przez wiele lat, to dopiero początek dłuższej historii. Razem z Konińską Ligą Szóstek planujemy budować przyszłość pełną pasji, rywalizacji i wspaniałych chwil spędzonych na boisku.

Gdzie gramy