SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Bartek Przyborek asystentem trenera reprezentacji Polski!

Bartek Przyborek asystentem trenera reprezentacji Polski!

Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy, by Reprezentacja Polski w Minifutbolu miała zapewnione doskonałe warunki, a zawodnicy w niej występujący czuli się wyjątkowo. Do tego potrzebny jest szerszy i fachowy sztab, dlatego czas przedstawić kolejną osobę, która będzie odpowiadać za wyselekcjonowanie i przygotowanie Reprezentacji Polski do przyszłorocznego Euro w Minifutbolu. Co bardziej uważni obserwatorzy domyślali się już tego wcześniej, ale miło nam poinformować, że asystentem trenera Rafała Ślubowskiego w Reprezentacji Polski w Minifutbolu został Bartosz Przyborek.

Bartosz Przyborek to postać doskonale znana w środowisko zarówno minifutbolu, jak i futsalu. To na co dzień kapitan In-Plus Pojemnej Haliny, czyli Mistrza Jesieni Superliga6 Warszawa i zdobywcy Pucharu Polski 2021 oraz jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w piłce sześcioosobowej w naszym kraju. W futsalu przez 3 lata występował na szczeblu I ligi i Ekstraklasy. Posiada również licencję UEFA B.

Trener Przyborek to wychowanek UKS Targówek. Przez 8 lat grał w zespole juniorskim Białe Orły Warszawa. W wieku 17 lat debiutował w 4. lidze w Drukarzu Warszawa, gdzie spędził następne 5 lat, a największym sukcesem było wygranie 4 ligi północnej i niestety przegrany baraż o 3 ligę z Błonianką Błonie. Przez pewien czas łączył granie na trawie z futsalem. W futsalu występował w barwach AZS Uniwersytet Warszawski przez 1,5 sezonu w 1 lidze, a następnie kolejne 1,5 w Ekstraklasie.

Dwukrotnie reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej. Z Uniwersytetem Warszawskim na Akademickich Mistrzostwach Europy. Drugi raz to już Akademickie Mistrzostwa Świata, w których jako Akademicki Reprezentant Polski razem z kolegami zajął 5. miejsce na świecie w futsalu. Po zakończonej przygodzie w futsalu wrócił na boiska trawiaste do Białych Orłów Warszawa.

W Minifutbol gra od 10 lat. Od początku nieprzerwanie w Pojemnej Halinie, której jest założycielem i kapitanem. Pracuje jako trener dzieci i młodzieży w Białych Orłach Warszawa. Trenerem jest od 6 lat. Pracował w zespołach juniorskich Drukarza Warszawa oraz Białych Orłów. Od 3 lat prowadzi projekt treningów indywidualnych. Od ponad roku posiada licencję UEFA B. W dalszych planach zamierza kontynuować naukę i aplikować na kurs UEFA A oraz dodatkowe uprawnienia na Trenera futsalu.

Wierzymy, że mimo wciąż młodego wieku trener Przyborek jest doskonale merytorycznie przygotowany do swojej roli. Jego znajomość środowiska, a także ogromne doświadczenie zarówno z Futsalu, jak Minifutbolu, wniosą dużą wartość i pomogą w procesie selekcyjnym. Witamy na pokładzie!

Gdzie gramy