SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

IKP Olimpia Poznań zagra na mistrzostwach Polski

IKP Olimpia Poznań zagra na mistrzostwach Polski

Multimedaliści forBET WL Ligi zagrają na Mistrzostwach Polski Superliga6! W kończącym się sezonie 2020/21 na otwartych boiskach IKP Olimpia wywalczyła wszystko co było do zdobycia. Do Warszawy pojedzie sześciokrotny mistrz forBET WL Ligi, dwukrotny zdobywca Pucharu forBET WL Ligi i pięciokrotny triumfator Superpucharu. W ostatnim czasie Olimpia wygrała także drugi raz z rzędu turniej pamięci Poznańskiego Czerwca 1956.

 

Pasmo sukcesów Olimpii rozpoczęło się wiosną zeszłego roku po pierwszym powrocie z lockdownu do uprawiania sportu. IKP wygrała mistrzostwo Wiosny 2020, zdobyła także Puchar WL Ligi oraz triumfowała w turnieju Poznańskiego Czerwca 1956. Kolejne edycje były kopiami. Olimpia do dnia wyjazdu do Warszawy zdobyła kolejne dwa mistrzostwa (łącznie ma ich sześć), dwa Puchary i dwa Superpuchary forBET WL Ligi. Doskonałym przetarciem przed finałami MP w stolicy było także drugie zwycięstwo z rzędu w turnieju pamięci Poznańskiego Czerwca 1956.

 

Olimpia rywalizację w forBET WL Lidze rozpoczęła jesienią 2016 roku. W rozgrywkach ligowych IKP nigdy nie zajęła miejsca niższego niż drugie. Po dwóch sezonach obecni mistrzowie awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której dwa razy (od jesieni 2017) byli „tylko” wicemistrzami. Łącznie wywalczyli sześć mistrzostw.

 

W barwach IKP Olimpii występuje były reprezentant Polski, Jacek Dembiński, który wiosną 2021 zagrał w 15 meczach i zdobył 14 goli.

Gdzie gramy