SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Przedstawiamy drużyny - Sancho Panza Wrocław

Przedstawiamy drużyny - Sancho Panza Wrocław

Na naszych mistrzostwach Polski będziemy gościć przedstawicieli większości większych miast w Polsce i czołowych ośrodków Minifutbolu w Polsce. W tak elitarnym gronie nie mogło zabraknąć i Wrocławia. 10 i 11 lipca w Warszawie na obiekcie OSiR Bemowo powalczy również Sancho Panza Wrocław. Zapraszamy do zapoznania się sylwetką uczestnika obu turniejów finałowych.

To doświadczona i ograna na ogólnopolskiej scenie ekipa, która w swoim mieście regularnie walczy o najwyższe laury. Jak sami o sobie piszą: Zespół założyliśmy w 2015 roku w ramach Turnieju Zimowego o Puchar Prezydenta Miasta Wrocław. Pomysł na nazwę wziął się z całkowitego przypadku. Przed turniejem wypełnialiśmy formularz zgłoszeniowy i co oczywiste trzeba było podać nazwę ekipy. Zaczęło się główkowanie. Jeden z kolegów palnął po prostu Sancho Panza. Zapytaliśmy kto to taki. Nikt nie miał pojęcia. Podczas turnieju spiker naszą nazwę wymawiał na 100 różnych sposobów, mieliśmy z tego niezły ubaw. Wiedzieliśmy, że ta nazwa zostanie z nami na dłużej. Później doczytaliśmy kim jest owy Sancho, powstał herb, czerwone koszulki i tak już zostało na lata. Teraz każdy się z tym herbem i barwami utożsamia w 100%. Wiele razy pojawiała się opcja sponsoringu naszej drużyny, ale pod warunkiem zmiany nazwa na tę firmową. Bez szans ;)

Po udanym turnieju chcieliśmy kontynuować wspólne granie i padło na rozgrywki Playarena. Wystartowaliśmy w najniższej 4 lidze i rozpoczęliśmy marsz do Ekstraklasy, gdzie wiedzieliśmy, że jest nasze miejsce. Mecze rozgrywaliśmy hurtowo, zdarzało się grać nawet po dwa spotkania jednego dnia. Prawie zawsze kończyliśmy z kompletem punktów. W 1 lidze zagraliśmy aż 31 spotkań wygrywając 29 z nich w zamian za co dostaliśmy naszą pierwszą przepustkę na MP w Katowicach. Tam jako najmłodsza ekipa turnieju sprawiliśmy nie małą niespodziankę dochodząc aż do meczu finałowego o top16 w Polsce. Na rozkładzie mieliśmy między innym faworyta turnieju 12-stke Zabrze, w której wtedy grało 5 reprezentantów Polski z Arielem Mnochym czy Marcinem Grzywą na czele.


W Playarenie w Ekstraklasie zagraliśmy tylko jeden niepełny sezon. Ponieważ te rozgrywki we Wrocławiu „kulały” coraz bardziej zdecydowaliśmy się na przejście do ligi Wrocbal. Tam z racji, że już byliśmy rozpoznawalną marką we Wrocławiu zostaliśmy dołączeni do Superligi. W najwyższej lidze zajmowaliśmy kolejno czwarte, trzecie, pierwsze oraz drugie miejsce. Do mistrzostwa ligowego dorzuciliśmy jeszcze wrocbalowy Puchar Mistrzów. Nasyceni Wrocbalem ruszyliśmy na podbój kolejnych wrocławskich rozgrywek. Tym razem padło na Spartan Cup, gdzie aktualnie rozgrywamy nasz pierwszy sezon. W międzyczasie co roku startujemy w Pucharze Wrocławia Playarena, gdzie prawie zawsze kończymy turniej z medalem. W 2019 w końcu udało nam się zdobyć upragniony puchar i w nagrodę dostaliśmy przepustkę na Puchar Polski w Warszawie. Występowaliśmy też w wielu turniejach halowych czy charytatywnych. Przez te sześć lat trochę pucharów i przede wszystkim wspomnień się nazbierało. We Wrocławiu każdy piłkarz amator już wie kim jest jest Sancho Panza 😉

Turniej MCS:

'15🥉'16🥈'17🥉'18🥈'19🥇

Puchar Wrocławia:

'16🥉'17🥈'19🥇

Liga Halowa Miekinia:

'18🥈'19🥇

Summer Cup:

'17🥇'18🥇

Superliga Wrocbal:

'19🥉'20🥇,’20🥈,’20 🏆

Piłkawka Cup:

21’ 🥈

 

Witamy w elitarnym gronie i jesteśmy ciekawi, jak przedstawiciele Wrocławia zaprezentują się na tle ogólnopolskiej konkurencji. Do zobaczenia

#roadtowarsaw #superliga6 #robimytozpasja

Gdzie gramy