SuperLiga6 - portal główny
tel. +48 661 536 685 |

Przedstawiamy miasta: Katowice - Katowicka Liga Szóstek

Przedstawiamy miasta: Katowice - Katowicka Liga Szóstek

Czas na kolejne rozgrywki, które już w premierowym sezonie wyślą przedstawicieli na turnieje finałowe o Puchar i Mistrzostwo Polski Superliga6. Do naszego projektu dołącza Katowicka Liga Szóstek. Śląska piłka sześcioosobowa ma się bardzo dobrze i z pewnością drużyny, które przyjadą 10 i 11 lipca do Warszawy będą się zaliczać do grona faworytów do zwycięstwa. Takich marek, jak choć Dentim Clinic Katowice nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom piłki sześcioosobowej w naszym kraju. Witamy na pokładzie i zapraszamy do zapoznania się z sylwetką KLS.

Rozgrywki Katowickiej Ligi Szóstek (KLS) odbywają się na terenie miasta Katowice od ponad 2 lat. Mecze rozgrywane są na katowickim obiekcie RAPID w samym centrum miasta.

W pierwszym sezonie w rozgrywkach udział wzięły 32 drużyny co dało liczbę ponad 500 uczestników, a Mistrzem rzutem na taśmę w ostatnich minutach meczu został zespół Old Boys Witosa, który wyprzedził o 2 punkty TS RŚLG Katowice.

Drugi sezon rozgrywek to udział 40 drużyn. Przez 2 pełne sezony KLS zrzeszała ponad 700 zawodników z Katowic oraz miast ościennych.  Pomimo wielu przeciwności losu spowodowanych sytuacją na świecie w całym sezonie 2019/2020 zostało rozegranych 585 spotkań piłkarskich oraz 131 meczów w Letnim Turnieju KLS który odbywał się na przełomie czerwca oraz lipca 2020, a wygrał go zespół AKS Górnik Wesoła , natomiast sezon 2019/2020 padł w ręce AC Bogucice również w ostatniej kolejce z przewagą zaledwie 1 punktu.

W 2021r. rozgrywki o Mistrzostwo Katowic zaplanowane zostały jako rozgrywki wiosenne rozpoczynające się 21 lutego, a kończące się 4 Lipca , aby we wrześniu 2021 r. ponownie wejść w system dwurundowy.  Sezon wiosna 2021r. w związku z ogromnym zainteresowaniem gdzie zgłosiły się rekordowe 53 zespoły, co dało liczbę ponad 900 uczestników, a na nowy sezon 2021/2022 przewidywania sięgają +/- 64 drużyn.

Wszelkie statystyki oraz klasyfikacje końcowe dostępne są na stronie www.katowickaligaszostek.pl oraz na fan page rozgrywek na Facebooku.

 

 

Gdzie gramy