| 661 536 685 |
Kolejka 6 sobota, 20 maj 2023 godz. 09:00

W meczu Ligi Mistrzów OIL pomiędzy Healers United i Medicine United, czyli dwójki zespołów, które do tej pory zebrały po dziewięć oczek, ciężko było wskazać faworyta. Już w 6. minucie nominalni gospodarze wyszli na prowadzenie po celnym strzale tuż przy słupku Bartłomieja Rotuskiego, a niedługo potem było już 2:0, gdy zza pola karnego nie do obrony uderzył Filip Szulecki. Od tego momentu inicjatywę przejęli goście, którzy próbowali pokonać Łukasza Hebirka raz z dystansu, a raz z bliska, po główce, ale w obu wypadkach golkiper HU spisywał się znakomicie. Tuż przed przerwą Hebirek popisał się kolejnymi fantastycznymi interwencjami i to głównie dzięki niemu jego ekipa w pierwszej połowie zachowała czyste konto. W drugiej odsłonie Hebirek, w co trudno uwierzyć, miał jeszcze więcej pracy, co i rusz musiał wykazywać się kolejnymi robinsonadami, ale licznik bramek straconych wciąż był na zero. Healers od czasu do czasu próbowali kontrować i ta taktyka powiodła się. W 41 minucie bardzo dobrze dysponowany w tym meczu Szulecki podwyższył na 3:0 i gospodarze byli coraz bliżej wygranej. Jednak po następnych 360 sekundach goście w końcu trafili do sieci za sprawą Grzegorza Warmińskiego i na nowo mieliśmy emocje. Na samym finiszu Midicine jeszcze przycisnęli oponentów, ale w tego dnia nie było mocnych na Łukasza Hebirka. Bramkarz HU już do ostatnich sekund nie dał ani razu się pokonać, w pełni zasługując na miano najlepszego zawodnika tego spotkania. Healers United, mimo że rywale wykreowali sobie znacznie więcej okazji, zwyciężyli 3:1 i dzięki temu zbliżyli się do top3. Medicine United zaś wciąż mogą powalczyć o miejsce na pudle, ale ich sytuacja po tej porażce zdecydowanie skomplikowała się.